Avropa Liqasında 43 oyun keçirilib, “Reyncers” “Neftçi”yə şərik olub
Tarix: 19.07.2019 | Saat: 01:52:00 | E-mail | Çapa göndər



Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinə yekun vurulub.

APA-nın məlumatına görə, cavab oyunları çərçivəsində 43 qarşılaşma baş tutub.
Digər dörd matçı əvvəlki iki gündə keçirilən mərhələdə ümumilikdə 47 görüş oynanılıb. Bu matçlardan sonra II təsnifat mərhələsinə yüksələn komandalar bilinib.
Azərbaycan bu raundda iki komanda ilə təmsil olunub. “Səbail” mübarizəni dayandırıbsa, “Neftçi” turu adlayıb.
“Ağ-qaralar” bu mərhələdə cavab oyunlarının ən böyükhesablı qələbəsinin müəlliflərindən biri olub. Moldova “Speranta”sını 6:0 hesabı ilə yenən “Neftçi” kimi Şotlandiya “Reyncers”i də eyni hesaba sevinib.

Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi, cavab oyunları
18 iyul
16:00. “Tobol” (Qazaxıstan) – “Jeness” (Lüksemburq) – 1:1
İlk oyun – 0:0
18:30. “Kayrat” (Qazaxıstan) – “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) – 2:1
İlk oyun - 2:1
18:30. "Makedoniya Qerçe" (Şimali Makedoniya) – "Alaşkert" (Ermənistan) – 0:3
İlk oyun - 1:3
19:00. "Teuta" (Albaniya) – “Ventspils” (Latviya) – 1:0
İlk oyun - 0:3
19:30. “İnter” (Finlandiya) – "Brondbü" (Danimarka) – 2:0
İlk oyun - 1:4
20:00. "Universitatya" (Rumıniya) – “Səbail” (Azərbaycan) – 3:2
İlk oyun - 3:2
20:00. “Rovaniemi” (Finlandiya) – "Aberdin" (Şotlandiya) – 1:2
İlk oyun - 1:2
20:00. “Levadiya” (Estoniya) – “Styarnan” (İslandiya) – 3:2
İlk oyun - 1:2
20:00. “RFS Riqa” (Latviya) – "Olimpiya" (Sloveniya) – 0:2
İlk oyun – 3:2
20:30. “Dinamo” (Belarus) – “Liepaya” (Latviya) – 1:2
İlk oyun - 1:1
20:30. "Levski" (Bolqarıstan) – "Rujomberok" (Slovakiya) – 2:0
İlk oyun - 2:0
21:00. “Petrokub” (Moldova) – AEK (Kipr) – 0:1
İlk oyun - 0:1
21:00. “Hoqesun” (Norveç) – “Kliftonvill” (Şimali İrlandiya) – 5:1
İlk oyun - 1:0
21:00. "Apollon" (Kipr) – “Jalgiris” (Kaunas, Litva) – 4:0
İlk oyun - 2:0
22:00. "Krakoviya" (Polşa) – “Dunayska Ştreda” (Slovakiya) – 2:2
İlk oyun - 1:1
21:00. “Jalgiris” (Vilnüs, Litva) – "Honved" (Macarıstan) – 1:1
İlk oyun - 1:3
21:00. “Neftçi” (Azərbaycan) – "Speranta" (Moldova) – 6:0
İlk oyun - 3:0
21:00. "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina) – "Akademiya Pandev" (Şimali Makedoniya) – 3:0
İlk oyun - 3:0
21:00. “Milsami” (Moldova) – "Styaua", (Rumıniya) – 1:2
İlk oyun - 0:2
21:00. “Torpedo” (Gürcüstan) – "Ordabasi" (Qazaxıstan) – 0:2
İlk oyun - 0:1
21:00. “Vaduts” (Lixtenşteyn) – “Breydablik” (İslandiya) – 2:1
İlk oyun - 0:0
21:30. "Hapoel" Beer-Şeva (İsrail) – "Laçi" (Albaniya) – 1:0
İlk oyun - 1:1
21:30. “Enqordani” (Andorra) – "Dinamo" (Gürcüstan) – 0:1
İlk oyun - 0:6
21:30. “Progres” (Lüksemburq) – “Kork Siti” (İrlandiya) – 1:2
İlk oyun - 2:0
22:00. “Norçepinq” (İsveç) – “Sent-Patriks” (İrlandiya) – 2:1
İlk oyun - 2:0
22:00. “Hibernian” (Malta) – “Şaxtyor” (Belarus) – 0:1
İlk oyun - 0:1
22:00. “Vidi” (Macarıstan) – "Zeta" (Monteneqro) – 0:0
İlk oyun - 5:1
22:00. "B-36 Torshavn" (Farer adaları) – “Kruzaders” (Şimali İrlandiya) – 2:3
İlk oyun - 0:2
22:00. "Kukesi" (Albaniya) – "Debretsen" (Macarıstan) – 1:1
İlk oyun - 0:3
22:00. "Hayduk" (Xorvatiya) - “Qzira” (Malta) – 1:3
İlk oyun - 2:0
22:00. "Mura" (Sloveniya) – "Makkabi" Hayfa (İsrail) – 2:3
İlk oyun - 0:2
22:30. "Şkupi" (Şimali Makedoniya) – “Pünik” (Ermənistan) – 1:2
İlk oyun - 3:3
22:45. "Buduçnost" (Monteneqro) – “Trans” (Estoniya) – 4:1
İlk oyun - 2:0
22:30. “Vitebsk” (Belarus) – “Kuopio” (Finlandiya) – 1:1
İlk oyun - 0:2
22:45. "Domjale" (Sloveniya) – "Baltsan" (Malta) – 1:0
İlk oyun - 4:3
22:45. “Spartak” (Slovakiya) – “Radnik” (Bosniya və Herseqovina) – 2:0, pen.3:2
İlk oyun - 0:2
22:45. “Reyncers” (Şotlandiya) - “Sent Josefs” (Cəbəllütariq) – 6:0
İlk oyun - 4:0
22:45. "Radniçki" (Serbiya) – “Flora” (Estoniya) – 2:2
İlk oyun - 0:2
22:45. "Kilmarnok" (Şotlandiya) – “Konnak” (Uels) – 0:2
İlk oyun - 2:1
22:45. “Ballumena” (Şimali İrlandiya) – “Malmö” (İsveç) – 0:4
İlk oyun - 0:7
23:00. “Reykyavik” (İslandiya) – “Molde” (Norveç) – 0:0
İlk oyun - 1:7
23:00. "Legiya"(Polşa) – “Europa” (Cəbəllütariq) – 3:0
İlk oyun - 0:0
23:00. “Şemrok Rovers” (İrlandiya) – “Brann” (Norveç) – 2:1
İlk oyun - 2:2




 
Bölməyə aid digər xəbərlər
19.08.2019
Futbol üzrə Azərbaycan Premyer Liqasında birinci tura yekun vurulub
19.08.2019
Masallıda mini-futbol üzrə açılış mərəsimi keçirilib
19.08.2019
“Paris Sen-Jermen” klubu ikinci turda məğlub olub
19.08.2019
“Çelsi” ardıcıl iki oyunda qələbə qazana bilməyib
19.08.2019
Fərid Çexiya liqasındakı oyunda fərqlənib

Şərh əlavə olunmayıb

    ,    
Namiq Əliyev
Namiq Əliyev
Namiq Əliyev
Anar MİRİYEV
Hansı dövlətləri Azərbaycana dost hesab edirsiniz?
Türkiyə
Rusiya
ABŞ
Almaniya
Fransa
İngiltərə
Gürcüstan
Ukrayna
Belorusiya
İran
Çin

  Nəticələr!    İştirak edənlər: 10861

1 750 mindən çox vətəndaşın pensiyasında artım olacaq
2 Sabahdan Türkiyə ilə Naxçıvan arasında birbaşa hava dəhlizi açılır
3 Azərbaycana qarşı casusluq edən 128 nəfər aşkar edilib
4 “Məqsədimiz elm xadimləri və tələbələri bir araya toplayaraq “düşünən beyin” komandası qurmaqdır”
5 “Dövlət dəstəyi olmadan Belarusda Azərbaycan turizminin təbliği ilə bağlı istənilən nəticə əldə olunmaz”


© Copyright 1999-2019 "Palitra" müstəqil ictimai-siyasi qəzet
Azərbaycan, Bakı ş. Xətai rayonu, M.Mehdizadə-5, giriş 2
Tel/Fax.: (+99412) 489 08 53
Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir. Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir. Designed by inetlab.info